Skuteczne wykorzystanie tablic w zarządzaniu zespołem i produkcją (video)

2023-08-30

Użyteczność tablic suchościeralnych w przestrzeniach produkcyjnych

Tablice do zarządzania wizualnego stanowią kluczowe narzędzie dla organizacji dążących do zwiększenia efektywności i organizacji. Tablice zapewniają nie tylko dostęp do istotnych informacji, ale także usprawniają procesy i organizację. Korzyści, które możemy osiągnąć dzięki wykorzystaniu tego narzędzia obejmują: efektywniejsze zarządzanie produkcją poprzez tablice kanban czy zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności dzięki wizualnemu oznaczeniu przestrzeni i procesów.

Projektowanie skutecznych tablic wizualizacyjnych

Projektowanie skutecznych tablic do zarządzania wizualnego opiera się na zrozumieniu celu, któremu mają one służyć. Dopiero po jego doprecyzowaniu można przystąpić do projektowania, biorąc pod uwagę specyficzne potrzeby i procesy zachodzące w firmie. Jednak nawet najlepszy projekt może okazać się nie w pełni efektywny. Dlatego testowanie prototypu w rzeczywistych warunkach jest kluczowym elementem, który pozwala upewnić się, że tablica będzie rzeczywiście funkcjonalna i dostosowana do potrzeb organizacji.

Tablice i akcesoria

Tablica suchościeralna to centralny punkt w przestrzeni produkcyjnej. Komunikaty i widoczne na niej statusy muszą być doskonale widoczne i zrozumiałe zarówno dla przełożonych, jak i dla pracowników. Z pomocą przychodzą akcesoria do tablic. Przykładami mogą być statusowe magnesy informacyjne, ale też magnesy suchościeralne, ramki magnetyczne czy ramki 5S. Każdy Klient ma własne oczekiwania związane z wizualizacją wskaźników, dlatego kluczowe jest dostosowanie akcesoriów do konkretnych potrzeb. Dzięki temu tablice stają się bardziej funkcjonalne i efektywne, spełniając unikalne wymagania organizacji.

Nasze podejście

Jako Tagatic nie tylko dostarczamy narzędzia do zarządzania wizualnego, ale także pomagamy projektować je zgodnie z potrzebami konkretnych organizacji. Nasze tablice nie są jedynie statycznym narzędziem, lecz dynamicznym rozwiązaniem, które wpływa na codzienną pracę w organizacji. Każde narzędzie i akcesorium które wychodzi z naszego zakładu, ma poprawiać jakość, bezpieczeństwo i efektywność pracy w zakładach naszych Klientów.