tablica MoBo i akcesoria

Tablica MoBo

Poznaj Tagatic MoBo (Mockub Board)

Tablicę do projektowania i testowania narzędzi visual management.

Dzięki MoBo w wyjątkowo łatwy sposób zaprojektujesz i przetestujesz dowolne narzędzie visual management takie jak planer, problem solving, tablicę kanban, TPM, SMED, macierz kompetencji lub dowolne inne.

Jak działa Tagatic MoBo?

Jak PDCA!

  1. Zaplanuj (P) – jeśli wiesz już co chcesz wizualizować, pora pomyśleć jak to zrobić. Wybierz wskaźniki i zastanów się jak najlepiej je zilustrować. Wykresem? Liczbą? Procentem? A może w skali „dobrze, neutralnie, źle”?
  2. Wykonaj (D)– ułóż elementy na MoBo i zobacz jak wyglądają. Czy informacje są czytelne, łatwo dostępne i logicznie ułożone? Jeśli tak, czas na test!
  1. Sprawdź (C) – umieść tablicę w docelowym miejscu np. na produkcji i zabezpiecz to co chcesz za pomocą folii ochronnej by przypadkowo czegoś nie zmazać. Przetestuj swoją koncepcję w „warunkach bojowych”. Zbierając informację zwrotną od pracowników i samodzielnie pracując na tablicy szybko przekonasz się, czy Twoja koncepcja jest słuszna, czy należy coś w niej zmienić.
  2. Popraw (A) – gdy już wiesz co i w jaki sposób poprawić, zrób to i powtórz testy. MoBo sprzyja pracy zespołowej. Możecie wspólnie przemieszczać elementy i dyskutować koncepcje. Pozwala to nie tylko uzyskać lepszy efekt końcowy ale przede wszystkim buduje zaangażowanie od pracowników liniowych po kadrę kierowniczą.

Co dalej?

Gdy masz już docelową tablicę, zrób jej zdjęcie i przyślij je do Tagatic wraz z opisem. Na tej podstawie zaprojektujemy dla Ciebie i wyprodukujemy docelowe narzędzie, a Ty odzyskasz MoBo i rozpoczniesz kolejny projekt.

Skład zestawu

Zestaw MoBo zawiera aż 291 najwyższej jakości elementów by zapewnić Ci komfort pracy i niebywałą elastyczność. W skład zestawu wchodzą:

  1. Tablica MoBo – magnetyczna, suchościeralna, wytrzymała i lekka tablica o wymiarach 120×90 cm ze specjalnie zaprojektowaną siatką linii pomocniczych.
  2. 133 kolorowe, suchościeralne, magnetyczne „klocki” do tworzenia nagłówków, tabel i wskaźników.
  3. 20 magnetycznych pasków do tworzenia obramowań, tabel i podziałów.
  4. 4 magnetyczne, ramki na dokumenty, w których umieścić dowolną wizualizację.