naklejki podłogowe

Naklejki i piktogramy podłogowe

Naklejki i piktogramy podłogowe odporne na zarysowania, antypoślizgowe naklejki przeznaczone do aplikacji na podłogi. Zachowują właściwości antypoślizgowe także po zalaniu (w klasie R9 zgodnie z normą DIN 51130). Mogą zawierać dowolną grafikę i mieć dowolny kształt. Można nimi oznaczać szlaki komunikacyjne, pola odkładcze, strefy itp.

Oferujemy aż trzy rodzaje kleju różniące się siłą wiązania*. Naklejki odporne są na ruch pieszy, myjki mechaniczne a także ruch wózków paletowych i widłowych z pewnymi ograniczeniami**.

Klej standard – nadaje się do większości gładkich niepylących posadzek

Klej kauczukowy – siła wiązania jest wyższa niż w przypadku kleju standard i niemal taka jak w przypadku kleju Heavy Duty, jednak do uzyskania pełnej siły wymagany jest czas ok 24h “względnego spokoju” (brak ruchu ciężkiego sprzętu, brak myjki mechanicznej). Jeśli to jednak możliwe, warto poczekać gdyż cena oznaczeń z tym klejem jest zdecydowanie niższa od Heavy Duty.

Klej Heavy Duty – klej o bardzo dużej sile wiązania przeznaczony do bardziej wymagających powierzchni, osiąga pełną siłę w kilka minut po aplikacji

*Żaden klej nie jest odporny na zatłuszczenie i zapylenie dlatego przed aplikacją oznaczeń powierzchnię należy osuszyć, odtłuścić i odpylić.

**Żadna naklejka nie wytrzyma skrętu koła wózka widłowego wykonanego bezpośrednio na niej. Wózki posiadają zazwyczaj tylko jedno koło skrętne i dużą masę własną konieczną do zrównoważenia wagi ładunku branego na widły, dlatego nacisk punktowy koła skrętnego jest olbrzymi. Z powyższych względów naklejki wytrzymują bez problemu przejazdy wózków po ich powierzchni ale nie skręt koła.

Galeria produktu

Dostępne Opcje

Format

Dowolny. Rozmiary ustalane są indywidualnie.

znaki samoprzylepnepiktogramy bhp